Startlista Halloweenhoppet 28/10 barn och ungdomar

27 oktober, 2025

LÄS HELA TEXTEN!
Pris för 3 bästa utklädnaderna, halloweentema!
Alla får rosett!
Man anmäler sig som vanligt till rätt klass beroende på vilken grupp man rider i. Ridlärarna avgör höjden. Det går bra att anmäla sig till lägre nivå än man rider, men inte högre. Man ansvarar själv för att någon leder hästen om ridlärarna säger att det behövs i klass 1. Om man inte hoppar regelbundet på lektion kommer man inte att hoppa hinder, utan trava bommar.
Man önskar 4 lämpliga hästar (som man har ridit innan om det gäller klass 2-6). Fråga gärna din ridlärare om tips! Vi försöker tillgodose önskemålen men det kan bli en annan, enligt ridläraren, lämplig häst. Eftersom det inte blir fullt i anmälan på samma sätt som när vi har lappar i entrén kommer vi att gå på vilken tid man har anmält sig samt att det finns lämplig häst.
Startlistorna kommer ut på hemsidan senast måndag 27/10. Alla får plats om inget annat meddelas. ANMÄLAN ÄR BINDANDE.
Pris: 380 kr inkl lunch (serveras 10.30-13.00) Faktureras
Vi behöver hjälp i caféet 8.30-13.30. Kan du göra din arbetsinsats? Maila helena.heuman@billdalsridklubb.com. 
Samling 8.30 för genomgång, bangång och teoretisk del för klass 1, 2 och 3 samt alla som är med för första gången oavsett klass. (klass 4 och 5 är självklart välkomna)
Mellan 8-8.30 borstar man och gör sin häst fin. Innan det äter de frukost och vill ha lugn och ro.
Vi hjälps alla åt att bygga bort banan efter sista start.

Här är länk till startlistan. Alla som anmält innan det stängde har fått plats. Har ni anmält men inte är med, hör av er så dubbelkollar vi. Tyvärr kunde vi inte ta med reserverna denna gång.